KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14577145

nr 1457 7145

Hans Hedenström

(1928-2007), Sverige

Oljemålning, Hustak. Signerad. Olja på duk, 54x46 cm, yttermått inklusive ram: 56x48 cm

Hans Hedenström, svensk bildkonstnär född i Sandviken 1928, död 2007.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 28 mars 2022
kl 20:19:59

27/3 15:57:02 1      Vinnande bud

Hans Hedenström

Läs mer om Hans Hedenström