KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303078

nr 1430 3078

Hans Ångsäter

(f. 1935), Sverige

Oljemålning, "Kyrkbröllop". Signerad a tergo. Olja på pannå, 48x46, yttermått inklusive ram: 57x56 cm

Hans Ångsäter, född 1935 i Ljusdal, Hälsingland, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 8 november 2021
kl 19:58:26

Hans Ångsäter

Läs mer om Hans Ã…ngsäter