KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303078
nr 1430 3078
Hans Ångsäter
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, "Kyrkbröllop". Signerad a tergo. Olja på pannå, 48x46, yttermått inklusive ram: 57x56 cm
Hans Ångsäter, född 1935 i Ljusdal, Hälsingland, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 8 november 2021
kl 19:58:26
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Hans Ångsäter
Läs mer om Hans Ã…ngsäter