KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598172
nr 1459 8172
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Signerad, fjällmotiv. Olja på pannå, 52x75cm, yttermått inklusive ram: 60x82cm
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 april 2022
kl 19:46:32
4/4 16:46:15
Hans-Erik Eriksson
Läs mer om Hans-Erik Eriksson