KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685399
nr 1568 5399
Gustav Berlin
(1905-1988), Sverige
Oljemålning, "Hamnen Skåre". Signerad, daterad 1960. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
Gustav Berlin, svensk bildkonstnär född 1905, död 1988.
Utrop:
500 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 19:52:28