KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685399

nr 1568 5399

Gustav Berlin

(1905-1988), Sverige

Oljemålning, "Hamnen Skåre". Signerad, daterad 1960. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm

Gustav Berlin, svensk bildkonstnär född 1905, död 1988.

Utrop:

500 kr

måndag 2 oktober 2023
kl 19:52:28

Gustav Berlin

Läs mer om Gustav Berlin