KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12658040
nr 1265 8040
Gustav Arne
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, "Skuta i sundet, Viken". Signerad, daterad 1982. Olja på duk, 60x55 cm
Gustav Arne, född 1925 i Höganäs, svensk målare och tecknare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 15 juli 2019
kl 20:54:31
15/7 15:12:00
- Klassiska
Gustav Arne
Läs mer om Gustav Arne