KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16331007
nr 1633 1007
Gustaf Wilhelm Palm
(1810-1890), Sverige
Oljemålning, Landskap med motiv från Wäddö Kanal, Signerad, daterad 1885, Olja på duk, 40x49 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Kondition: slitage
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 29 juli 2024
kl 19:13:24
18/7 22:31:38
Gustaf Wilhelm Palm
Läs mer om Gustaf Wilhelm Palm