KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11608054

nr 1160 8054

Gustaf Rydberg

(1835-1933), Sverige

Oljemålning, Sydländskt gårdsmotiv, signerad och daterad 1870, omnämnd i boken om Rydberg, 40x62 cm

Gustaf Rydberg, svensk bildkonstnär född 1835, död 1933.

Utrop:

12.000 kr

Såld:

6.600 kr

måndag 5 februari 2018
kl 18:06:57

Gustaf Rydberg

Läs mer om Gustaf Rydberg