KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13568566
*
nr 1356 8566
Gustaf Rosengren
(1893-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskebåt, Lofoten. Signerad. Olja på duk, 51x 68 cm
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 20:17:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 18:57:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Rosengren
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Rosengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebåt fiskebåtar gustaf rosengren lofoten marin marinmotiv marinmålning motiv från lofoten norge olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Gustaf Rosengren
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Rosengren
nr 1356 8566
Gustaf Rosengren
(1893-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskebåt, Lofoten. Signerad. Olja på duk, 51x 68 cm
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/10 18:57:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Rosengren
Gustaf Rosengren, född 1893 i PiteÃ¥, död 1963, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gustaf Rosengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebåt fiskebåtar gustaf rosengren lofoten marin marinmotiv marinmålning motiv från lofoten norge olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



