KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14074527

nr 1407 4527

Gustaf Carleman

(1821-1911), Sverige

Oljemålning, Gustaf Carleman (1821-1911), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 1899. Olja på duk, 81x117 cm, yttermått inklusive ram: 107x143 cm

Konditionsrapport: färgbortfall, skadad ram

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 5 juli 2021
kl 18:18:23

Gustaf Carleman

Läs mer om Gustaf Carleman