KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17277088
nr 1727 7088
Gustaf Börtner
(1905-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, Kornhamnstorg från Katarinahissen. Olja på duk, 100x29 cm, yttermått inklusive ram: 111x41 cm
Gustaf Börtner, svensk bildkonstnär född 1905 i Stockholm, död 1985.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 29 september 2025
kl 20:51:13
500 kr
600 kr
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr
2.000 kr
Gustaf Börtner
Läs mer om Gustaf Börtner