KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7314318
*
nr 731 4318
Gunnel Liljefors
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, Gunnel Liljefors (f. 1941), "Innan mörkret" (rådjur), ramens innermått: 54x66, signerad
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2011
kl 18:02:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 17:23:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Läs mer om Gunnel Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv gunnel liljefors olja oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Läs mer om Gunnel Liljefors
nr 731 4318
Gunnel Liljefors
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, Gunnel Liljefors (f. 1941), "Innan mörkret" (rådjur), ramens innermått: 54x66, signerad
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/12 17:23:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född i SollefteÃ¥ 1941.Läs mer om Gunnel Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv gunnel liljefors olja oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



