KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14942083

nr 1494 2083

Gunnar Zetterström

(1902-1965), Sverige

Oljemålning, Signerad, Stockholms Stadshus. Olja på pannå, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 39x50 cm

Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 3 oktober 2022
kl 19:16:36

Gunnar Zetterström

Läs mer om Gunnar Zetterström