KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16999361
nr 1699 9361
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, "Grisslehamn. Signerad, daterad 1949. Olja på pannå, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x80 ca
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 maj 2025
kl 20:53:54
29/4 14:39:21
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström