KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14187281
nr 1418 7281
Gunnar von Gegerfelt
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, Signerad, numrerad 1900, landskap. Olja på pannå, 21x31cm, yttermått inklusive ram: 30x40cm
Gunnar von Gegerfelt, född i Laholm 1926, svensk målare och keramiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 september 2021
kl 19:15:04
8/9 22:13:09
100 kr
13/9 18:30:30
Gunnar von Gegerfelt
Läs mer om Gunnar von Gegerfelt