KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12678027
nr 1267 8027
Gunnar Torhamn
(1894-1965), Sverige
Oljemålning, Gunnar Torhamn (1894-1965), Skördearbete, signerad. Olja på pannå, 58x72 cm
Gunnar Torhamn, svensk bildkonstnär född 1894, död 1965.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
5.800 kr
måndag 5 augusti 2019
kl 19:53:28
4.000 kr
4.200 kr
5.000 kr
5.200 kr (Budbetjänt)
5.600 kr
Gunnar Torhamn
Läs mer om Gunnar Torhamn