KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14499053
*
nr 1449 9053
Gunnar Ström
(1892-1982), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, "Från Skärhamn". Signerad G Ström. Olja på duk, 35x50 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 18:09:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 17:24:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Ström
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Läs mer om Gunnar Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar ström olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
*
Gunnar Ström
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
Läs mer om Gunnar Ström
nr 1449 9053
Gunnar Ström
(1892-1982), Sverige
Oljemålning, Skärgårdsmotiv, "Från Skärhamn". Signerad G Ström. Olja på duk, 35x50 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
Gunnar Erik Ström, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 17:24:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Ström
Gunnar Erik Ström, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född 1892, död 1982 .Läs mer om Gunnar Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar ström olja olja på duk oljemålning oljemålningar skärgård skärgården skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05



