KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12894123

nr 1289 4123

Gunnar Mossberg

(1903-1983), Sverige

Oljemålning, Gata med gubbar. Signerad, daterad 1929. Olja på duk, 46x56 cm

Kondition: färgbortfall

Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 18 november 2019
kl 20:17:29

Gunnar Mossberg

Läs mer om Gunnar Mossberg