KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16961047
nr 1696 1047
Gunnar Löberg
(1893-1950), Sverige
Oljemålning, Fiskebod, Västkusten. Signerad, daterad 1935. Olja på duk, 62x73 cm, yttermått inklusive ram: 76x88 cm
Gunnar Löberg, född 1893 i Strängnäs, död 1950 i Stockholm, svensk bilkonstnär.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 28 april 2025
kl 20:26:39
2.000 kr
2.800 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
Gunnar Löberg
Läs mer om Gunnar Löberg