KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7212499
nr 721 2499
Gottfrid Kallstenius
(1861-1943), Sverige
Oljemålning, Gottfrid Kallstenius (1861-1943). Tallbacke. sign. och daterad G. Kallstenius, 119x100
Gottfrid Kallstenius, svensk målare född i Västervik 1861, död 1943.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
6.200 kr
måndag 24 oktober 2011
5.800 kr
5.100 kr
5.400 kr
ledande budet*
Gottfrid Kallstenius
Läs mer om Gottfrid Kallstenius
Signe Persson-Melin (f. 1925)