KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12554462

nr 1255 4462

Gottfrid Kallstenius

(1861-1943), Sverige

Oljemålning, Signerad, Landskap. Olja på duk, 65x53

Gottfrid Kallstenius, svensk målare född i Västervik 1861, död 1943.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 20 maj 2019
kl 18:36:14

14/5 18:18:35 1      Vinnande bud

Gottfrid Kallstenius

Läs mer om Gottfrid Kallstenius