KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396359
*
nr 1539 6359
Gösta Nyberg
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, "Fönster mot Riddarholmen. Signerad. Olja på duk, 119x59 cm, yttermått inklusive ram: 132x71 cm
Gösta Nyberg, född 1913, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 maj 2023
kl 19:14:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 07:55:34
1
1.000 kr
8/5 19:09:40
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta nyberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Gösta Nyberg
Gösta Nyberg, född 1913, svensk målare.
nr 1539 6359
Gösta Nyberg
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, "Fönster mot Riddarholmen. Signerad. Olja på duk, 119x59 cm, yttermått inklusive ram: 132x71 cm
Gösta Nyberg, född 1913, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 maj 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/5 07:55:34 | 1 | 1.000 kr |
| 8/5 19:09:40 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta nyberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



