KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114069

nr 1411 4069

Gösta Gustavson

(1895-1962), Sverige

Oljemålning, Gösta Gustavson (1895–1962), Sverige. Motiv från Bohaka eke, Lilla Ekeviken, Fårö. Signerad. Olja på pannå, 35x60 cm, yttermått inklusive ram: 49x73 cm

Johan Gösta Gustavson, svensk målare 1895 i Avesta, död 1962.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 16 augusti 2021
kl 18:49:46

14/8 22:11:57 1      Vinnande bud

Gösta Gustavson

Läs mer om Gösta Gustavson