KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15075148
nr 1507 5148
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Signerad, Skogsäng, Sollenkroka. Olja på duk, 65x91 cm, yttermått inklusive ram: 70x95 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 5 december 2022
kl 20:10:34
2/12 20:09:36
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius