KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15915037
nr 1591 5037
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Hus vid kust, monogramsignerad. Olja på duk, 20x25 cm, yttermått inklusive ram: 28x33 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
måndag 22 januari 2024
kl 19:42:16
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius