KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15756068
nr 1575 6068
Geza Rozmus
(1898-1980), Polen
Oljemålning, Slädfärd i vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 76x95 cm
Geza Rozmus, målare född 1898, död 1980.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 20:30:25
100 kr
500 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)