KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15143133
nr 1514 3133
Gerda Wallander
(1860-1926)
Oljemålning, Gerda Wallander (1860-1926), hus vid vatten. Signerad, daterad 1913. Olja på duk, 59x80 cm, yttermått inklusive ram: 73x95 cm
Kondition: färgbortfall
Utrop:
5.000 kr
Såld:
8.400 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:10:17
4.000 kr
5.000 kr
5.200 kr (Budbetjänt)
6.200 kr
6.400 kr (Budbetjänt)
7.200 kr
7.400 kr (Budbetjänt)
8.200 kr