KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16921050

nr 1692 1050

Georg Pauli

(1855-1935), Sverige

Oljemålning, Signerad, Visby Ringmur. Olja på pannå, 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 64x41 cm

Kondition: slitage, skadad

Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 7 april 2025
kl 18:27:38

6/4 10:04:09 1      Vinnande bud

Georg Pauli

Läs mer om Georg Pauli