KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17021030

nr 1702 1030

Georg Pauli

(1855-1935), Sverige

Oljemålning, Man med lie. Signerad. Olja på pannå, 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 54x45 cm

Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 19 maj 2025
kl 19:25:26

19/5 14:37:22 1      Vinnande bud

Georg Pauli

Läs mer om Georg Pauli