KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303134
nr 1430 3134
Fritiof Strandberg
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Fåglar på elledning. Signerad, daterad 1948. Olja på duk, 31x34, yttermått inklusive ram: 43x46 cm
Fritiof Strandberg, svensk bildkonstnär född 1906, död 1988.
Utrop:
600 kr
måndag 8 november 2021
kl 19:04:43
Fritiof Strandberg
Läs mer om Fritiof Strandberg