KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16337061

nr 1633 7061

Frans Wilhelm Odelmark

(1849-1937), Sverige

Oljemålning, Signerad, "Klosterkök". Olja på duk, 62x44 cm, yttermått inklusive ram: 81x63 cm

Kondition: skadad ram

Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 29 juli 2024
kl 20:44:07

16/7 16:51:44 1      300 kr
29/7 20:38:46 2      Vinnande bud

Frans Wilhelm Odelmark

Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark