KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15073201
nr 1507 3201
Frans Wilhelm Odelmark
(1849-1937), Sverige
Oljemålning, Munkar. Signerad. Olja på duk, 43x53 cm, yttermått inklusive ram: 58x68 cm
Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.
måndag 5 december 2022
kl 18:51:22
Frans Wilhelm Odelmark
Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark