KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11809112

nr 1180 9112

Frans Timén

(1883-1968), Sverige

Oljemålning, "Stranden, grådag". Signerad, daterad -57. Olja på duk, 45x67 cm

Frans Timén, född 1883 i Göteborg, död 1968, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

400 kr

måndag 30 april 2018
kl 19:23:33

Frans Timén

Läs mer om Frans Timén