KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14378524

nr 1437 8524

Frans Gard

(1892-1978), Sverige

Oljemålning, Tallar vid vatten. Signerad. Olja på duk, 55x66 cm, yttermått inklusive ram: 64x75 cm

Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 13 december 2021
kl 18:05:45

10/12 16:00:21 1      Vinnande bud

Frans Gard

Läs mer om Frans Gard