KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8985079
*
nr 898 5079
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Frans Gard (1892-1978), Solbelysta tallar, signerad, 65x96
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juni 2014
kl 18:14:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 13:34:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Läs mer om Frans Gard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans gard olja oljemålning oljemålningar solbelysta tallar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
Läs mer om Frans Gard
nr 898 5079
Frans Gard
(1892-1978), Sverige
Oljemålning, Frans Gard (1892-1978), Solbelysta tallar, signerad, 65x96
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk målare.
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juni 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/6 13:34:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Frans Gard
Frans Gard, född 1892 i Görlunda, Närke, död 1978, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Gard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans gard olja oljemålning oljemålningar solbelysta tallar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



