KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052125
*
nr 1405 2125
Francisca Lindberg
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Häst. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 27x24 cm
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 20:49:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 15:29:38
1
Vinnande bud
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs mer om Francisca Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv francisca lindberg häst olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Francisca Lindberg
nr 1405 2125
Francisca Lindberg
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Häst. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 27x24 cm
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/6 15:29:38 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
21 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.Läs mer om Francisca Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv francisca lindberg häst olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



