KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14198298

nr 1419 8298

Fingal Winroth

(f. 1919), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad J Winroth 1952. Olja på duk, 75x120 cm, yttermått inklusive ram: 54x130 cm

Fingal Winroth, svensk bildkonstnär och lärare född 1919.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 september 2021
kl 19:59:00

20/9 19:53:54 1      Vinnande bud

Fingal Winroth

Läs mer om Fingal Winroth