KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12495056
nr 1249 5056
Ernst Smith
(1868-1945), Sverige
Oljemålning, "En brittsommardag på Östersjön", signerad, 1938. Olja på duk, 33x41
Ernst Smith, svensk bildkonstnär född i Karlshamn 1868, död 1945 .
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 22 april 2019
kl 18:19:37
500 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Ernst Smith
Läs mer om Ernst Smith