KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12668038
*
nr 1266 8038
Ernest Borough Johnson
(1866-1949), Storbritannien
Oljemålning, På skördefältet i sol. Signerad. Olja på duk, 60x44 cm
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2019
kl 19:18:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 11:08:16
1
Vinnande bud
29/7 19:13:18
2
2.200 kr
29/7 19:13:18
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ernest Borough Johnson
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.
Läs mer om Ernest Borough Johnson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar skördefältet i sol storbritannien
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
*
Ernest Borough Johnson
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ernest Borough Johnson
nr 1266 8038
Ernest Borough Johnson
(1866-1949), Storbritannien
Oljemålning, På skördefältet i sol. Signerad. Olja på duk, 60x44 cm
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/7 11:08:16 | 1 | Vinnande bud |
| 29/7 19:13:18 | 2 | 2.200 kr |
| 29/7 19:13:18 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ernest Borough Johnson
Ernest Borough Johnson, bildkonstnär född 1866, död 1949.Läs mer om Ernest Borough Johnson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar skördefältet i sol storbritannien
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55



