KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12487377
*
nr 1248 7377
Erika Bengtsdotter
(f. 1955), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 81x85 cm
Erika Bengtsdotter, svensk bildkonstnär född 1955.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2019
kl 19:05:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 09:25:05
1
450 kr
10/4 09:29:35
2
150 kr
10/4 09:29:35
1
200 kr (Budbetjänt)
10/4 09:29:42
2
250 kr
10/4 09:29:44
1
300 kr (Budbetjänt)
15/4 14:08:19
3
400 kr
15/4 14:08:19
1
450 kr (Budbetjänt)
15/4 14:08:40
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erika Bengtsdotter
Erika Bengtsdotter, svensk bildkonstnär född 1955.
Läs mer om Erika Bengtsdotter
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erika bengtsdotter olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Erika Bengtsdotter
Erika Bengtsdotter, svensk bildkonstnär född 1955.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Erika Bengtsdotter
nr 1248 7377
Erika Bengtsdotter
(f. 1955), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 81x85 cm
Erika Bengtsdotter, svensk bildkonstnär född 1955.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/4 09:25:05 | 1 | 450 kr |
| 10/4 09:29:35 | 2 | 150 kr |
| 10/4 09:29:35 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 10/4 09:29:42 | 2 | 250 kr |
| 10/4 09:29:44 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 15/4 14:08:19 | 3 | 400 kr |
| 15/4 14:08:19 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 15/4 14:08:40 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Erika Bengtsdotter
Erika Bengtsdotter, svensk bildkonstnär född 1955.Läs mer om Erika Bengtsdotter
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erika bengtsdotter olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



