KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14886136

nr 1488 6136

Erik Viktorson

(f. 1912), Sverige

Oljemålning, "Kåkar", motiv från Östersund. Signerad, daterad 1985. Olja på duk, 64x99 cm

Erik Viktorson, svensk målare född 1912.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 5 september 2022
kl 20:12:46

1/9 22:33:43 1      300 kr
5/9 18:51:35 2      Vinnande bud

Erik Viktorson

Läs mer om Erik Viktorson