KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15206090
nr 1520 6090
Erik Persson
(1879-1973), Sverige
Oljemålning, Naivistisk interiör. Signerad. Olja på pannå, 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 39x46 cm
Erik Persson, svensk målare född 1879, död 1973.
måndag 6 februari 2023
kl 19:24:49