KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13592439

nr 1359 2439

Erik Boëthius

(1897-1970), Sverige

Oljemålning, Flickporträtt. Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 45x37 cm

Erik Boëthius, svensk bildkonstnär född 1897, död 1970.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 9 november 2020
kl 18:05:41

Erik Boëthius

Läs mer om Erik Boëthius