KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15143154

nr 1514 3154

Emilia Lönblad

(1865-1946), Sverige

Oljemålning, Tillskriven, ej signerad, kvinnoporträtt. Olja på duk, 105x75 cm, yttermått inklusive ram: 119x89 cm

Kondition: dukskador

Emilia Lönblad, svensk målare född 1865, död 1946.

Utrop:

500 kr

måndag 9 januari 2023
kl 20:40:41

Emilia Lönblad

Läs mer om Emilia Lönblad