KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114151

nr 1411 4151

Emil Lindgren

(1866-1940), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1919, Kungsör. Olja på duk, 49x73cm, yttermått inklusive ram: 67x91cm

Kondition: slitage

Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 16 augusti 2021
kl 18:36:27

16/8 18:31:23 1      Vinnande bud

Emil Lindgren

Läs mer om Emil Lindgren