KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14618183
nr 1461 8183
Emil Johanson-Thor
(1889-1958), Sverige
Oljemålning, Tillskriven ( Intyg från sonen medföljer), ej signerad, gårdsmotiv från Hven. Olja på duk, 44x54cm, yttermått inklusive ram: 54x63cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 18 april 2022
kl 18:17:47
12/4 14:04:02
Emil Johanson-Thor
Läs mer om Emil Johanson-Thor