KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502057

nr 1450 2057

Emil Hellbom

(1895-1969), Sverige

Oljemålning, Hornstull, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 44x61, yttermått inklusive ram: 52x70 cm

Emil Hellbom, född 1895, död 1969, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 21 februari 2022
kl 19:13:54

  • Tema
  • 21 feb

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Emil Hellbom

Läs mer om Emil Hellbom