KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912050
nr 1491 2050
Emil Hellbom
(1895-1969), Sverige
Oljemålning, Gamla Stan. Signerad. Olja på pannå, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 61x53 cm
Emil Hellbom, född 1895, död 1969, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:28:04
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm