KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15243274
nr 1524 3274
Emil Hedenström
(1892-1957), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 februari 2023
kl 20:41:44
26/2 15:14:53
Emil Hedenström
Läs mer om Emil Hedenström