KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16795312

nr 1679 5312

Else Hermansson

(1900-1997), Sverige

Oljemålning, Signerad, vintermotiv. Olja på pannå, 24x18 cm, yttermått inklusive ram: 43x39 cm

Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 17 februari 2025
kl 19:26:38

17/2 19:11:01 1      Vinnande bud

Else Hermansson

Läs mer om Else Hermansson