KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14278258
nr 1427 8258
Elmar Leppik
(1914-1949), Estland
Oljemålning, Elmar Leppik (f. 1914), Estland. Signerad, daterad -45. Olja på pannå, 22x31cm, yttermått inklusive ram: 37x45cm
Elmar Leppik, bildkonstnär född på Dagö 1914, död 1949.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
5.800 kr
måndag 25 oktober 2021
kl 20:40:09
600 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
2.400 kr
3.000 kr
6
3.400 kr
6
4.400 kr
7
4.600 kr
6
5.600 kr
8
5.000 kr
6
5.200 kr (Budbetjänt)
8
5.400 kr
6
5.600 kr (Budbetjänt)
8
8